Optimizéry

Optimizéry v solárních instalacích jsou elektronická zařízení, která se připojují k jednotlivým solárním panelům. Jejich hlavním úkolem je optimalizovat výkon každého panelu a maximalizovat celkový výtěžek systému. Zde jsou některé důležité informace o optimizérech v solárních systémech:
 
Funkce optimizátorů: Optimizéry sledují výstup každého jednotlivého solárního panelu a optimalizují proud a napětí tak, aby zajistily maximální výkon. To znamená, že pokud jeden panel je zastíněný nebo má jiný problém, ostatní panely v systému nebudou ovlivněny.
 
Monitoring a sledování výkonu: Optimizéry poskytují detailní údaje o výkonu každého solárního panelu. Tyto informace mohou být sledovány a analyzovány pomocí speciální softwarové aplikace.
 
Zlepšení výkonu ve stíních nebo znečištění: Pokud jsou některé panely zastíněny stromy, budovami nebo mají jiná omezení, optimizéry mohou pomoci minimalizovat vliv těchto omezení na celkový výkon systému.
 
Bezpečnostní a ochranné funkce: Některé optimizéry mají zabudované funkce pro rychlou detekci a odstranění proudových nesprávností nebo požárů, což zvyšuje bezpečnost solární instalace.
 
Integrace se systémem sledování: Optimizéry mohou být integrovány se systémy monitorování, které umožňují vlastníkům sledovat výkon celé solární instalace.
 
Náklady a výhody: Optimizéry přidávají k nákladům na solární instalaci, ale mohou zlepšit celkový výkon a návratnost investice, zejména v případě, že jsou některé panely vystaveny zastínění nebo mají odlišné orientace.
 
Optimizéry mohou být užitečné ve větších solárních instalacích, kde jsou různé faktory, které mohou ovlivnit výkon jednotlivých panelů. Před rozhodnutím o jejich instalaci je však vhodné poradit se s odborníkem nebo instalatérem solárních systémů.
 

Tigo

Huawei

SolarEdge

Filtr
Cena